Samhanized!


Güney bölgesinin 10 numaralı seribaşı St. Mary’s yoluna devam ediyor ve ikinci turda Villanova’ya karşı aldıkları galibiyet turnuvanın bugüne kadarki en büyük sürprizlerinden. İlk turda Richmond’ı yenerek, 1959 yılındaki Idaho State galibiyetinden beri beklenen bir zaferi öğrencilerine ve mezunlarına hediye eden Gaels devamını da getirmeyi bildi. Özellikle bugüne kadar mock draftlerde pek ismi anılmayan son sınıf öğrencisi Omar Samhan, Nova maçındaki 32 sayısı ve pota altındaki dominant oyunuyla bir anda tüm gözlerin üzerine çevrilmesini sağladı. Bu performanstan sonra bir GMin ikinci turda Samhan kartına başvurmaması sürpriz olur…

J.E. Skeets’in ayrılmasından sonra kan kaybetmiş Ball Don’t Lie blogunun küçük kardeşi The Dagger, eğlenceli bir yazıyla bu kabına sığmaz gencin geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalardan bir derleme yapmış. Genelde çeviri sırasında komik yanını kaybediyor bu tarz demeçler, orijinal haline dokunmuyorum bu yüzden… Oyunu da elbette NBA geleceğine göz kırpıyor, fakat ben biraz daha bekleme taraftarıydım. Bu açıklamalarından sonra onayı veriyorum, başımızın üstünde yeri var.5. “We’re so old school, our point guard is named Mickey.”

Takımın eski usul tarzını vurgularken.

4. “That and a bunch of bad-tasting food. Vegemite.”

Kadrodaki Avustralyalı oyuncuların takıma yeni bir hava getirip getirmediğinin sorulması üzerine.

3. “Bed time. I’m trying to win a Sweet 16 game and still have to be up till 2 am finishing a paper for class! Gotta love the mid majors.”

Salı sabahı Twitter aracılığıyla “St. Mary’s beni neden yoruyorsun” buyururken.

2. “That’s not saying much, but thank you.”

Bir muhabirin kendisini -San Francisco’yu da içine alan- East Bay bölgesindeki en iyi center olarak nitelemesi üzerine.

Ladies and gentlemen, please welcome your Golden State Warriors!

1. “I think the paint’s sexy.”

Pota altından oynama eğiliminin nedeni sorulduğunda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *