Sen Daha Komiksin Hidayet


Ender Arslan’ın son gökkuşağı şutu bir şekilde girmiş olsaydı yarını görebilir miydik emin değilim. Ender grup aşamasında özellikle Kerem Tunçeri’yle birlikte oynadığında zaman zaman bir 2 numaraya evrildi ve sağlam şut soktu. O iyi şut yüzdesi İspanya maçıyla birlikte savunma görmeye başlayınca azaldı belki ama genelde kendisinden beklediğimizden daha iyi şeyler yaptı organizasyon anlamında. Buna rağmen İspanya maçını bitiren beşte olmasını da, Slovenya maçında son topu getirenin o olmasını da yadırgadım. Gerçi Slovenya maçında Kerem beş faulle kenardaydı ama… Yine de ben o hücumda Ender’in aldığı inisiyatifi ve Engin Atsür’e hazırladığı pozisyonu beğendiğimi söylemiştim. Bu maçta bile takımın hücumda kısırlık çektiği dakikalarda iş gören çabaları oldu. Ama böylesine iyi geçirdiği bir turnuvayı dahi olabilecek en kötü biçimde bitirmeyi başardı Ender. Çok fazla sallamaya da gerek yok, Ender Arslan olduğu için böyleydi Ender Arslan bugün son topta. Maçı uzatmaya götürdüğünde de aynı Ender Arslan vardı aslında sahnede. Sadece biz sevinci biraz fazla abartmıştık. Sen daha komiksin Hedo!


Taylor Swift’i tanımam. Ama bazı olaylar yaşanmış ve ben de Kanye West’i kınıyorum, yaptığı kabaydı… Geyiğin de dibine vurulmuş. Bir yerlerde bunu gördüm, aldım hemen. Ömer Aşık bu turnuvada Shaquille O’Neal’ı gölgede bıraktı ne yazık ki. Gerçi maç sonrasında Mithat, Ömer’in serbest atış hocasına sallıyordu. Dedim, muhtemelen öyle biri yoktur. Ama olursa, bu kalas o yüzdeyi anlaşılır seviyelere çektiyse Ömer, Chauncey Billups gibi sokmaya başlar herhalde… Steve Nash demiyorum, sevmediğimi burayı okuyanlar bilir.


SLAM: What did you want to be?

MELO: Every time that question came up at the beginning of the school year, I never answered, because I didn’t want to be nothing. I just wanted to graduate from high school. I wanted to run around, I wanted to be outside, just chilling on the steps, seeing what’s going on. Not doing anything, just being there. I never walked around saying, I want to be an NBA basketball player! I watched the NBA, I had favorite players. Bernard King, that was my favorite player. No disrespect to MJ, because that’s God, but Bernard King was my favorite player.

SLAM: It’s funny you mention Bernard King, because he was always so overlooked…

MELO: Always! Always overlooked.

SLAM: And you get overlooked a lot, too.

MELO: Well, I’m back. I’m back. I think the only reason I was being overlooked was because I went to the Playoffs and got eliminated in the first round five straight seasons. And then you see D-Wade win a Championship, then you see LeBron take his team to the Finals, and it’s like, OK, where is Melo? Last year when we got to the Conference Finals, I think people realized, Melo is finally where he’s supposed to be.

SLAM: So you feel like you’re back?

MELO: I mean, I don’t like saying I’m back, because I didn’t go nowhere. But I’m back, baby.

Allen Iverson’dan ümidi kesen SLAM, oltayı bu çocuğa mı taktı acaba? Kapak güzel olmuş lakin. Gürkan da takdir edecektir. Bu arada kendisi Eurobasket için yukarıda gördüğünüz süpersonik banner tasarımını da yapmıştır, teşekkürlerimizi sunalım…


Bir de… Bu adamlar geliyor artık, geri kalanlara baktığımda fiyakasını fena bozdukları Fransız takımından daha iyisi çarpmıyor gözüme. Çeyrek finallerde yanıltan eşleşme olmadı beni, bahis oynayıp kuponu göstermediğim müddetçe pek bir anlamı olmayacaktır sözlerin gerçi. Yunanistan, İspanya’yı zorlayabilen bir takım olmuştur zaman zaman. Ama şu durumlarıyla çok zor. Diğer tarafta Slovenya-Sırbistan eşleşmesi var. “Ölüm Grubu” derken bunu kastediyorduk. Aslında terminolojiye göre içeride birilerinin yıpranması, hatta bazılarının saf dışı kalması falan gerekiyor. Ama burası öldüren bir gruptu. C Grubu’ndan çıkan üç takımın da çeyrek final yapacağını tahmin etmiştim ama üçü de yarı final yaptı pek zorlanmadan. Bu biraz ağır oldu.

1 thought on “Sen Daha Komiksin Hidayet”

  1. yanlış sut seçimi diye bir şey yoktur. kaçan şut ve isabetli şut vardır." (paint çok pro, 2009, dünya)

    ersan'ın ağzını kırmasalar daha iyi oynardı bence. kan tutuyor olabilir. mağlubiyeti buna bağlıyorum.

    maden işçileri öldü diye polonyalı dansçı ablaların şovunu engelleyen organizasyondan fazla bir şey beklememek lazım aslında.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *