Kader Keita

Sümerbank 2009 Yaz Kreasyonu’ndan nadide parçaları -mankenlere taş çıkartırcasına- sergileyen bir ekonomi profesörünün dersinden devamsızlık ve “bu ülkenin bana sunmuş olduğu üniversite eğitiminin hakkını vermemek” nedenleriyle atıldıktan sonra, keyfimi ancak böyle bir transfer yerine getirebilirdi.

Şimdi burada “Çok sıkı Ligue 1 takipçisiyim, bu adamın çocukluğunu bilirim” tarzı anal merkezli tırt demeçler vermeme gerek yok. Ancak Keita, Lille’de iken (haydi Lille’i Lille’i Lille’i yar?) United ya da Real Madrid ayarında bir kulübe gidecek gibi duruyordu. Nitekim Lyon 16 milyon euro saymıştı Keita’nın bonservisine.


Lyon’da geçirdiği 2 sezonun istatistiklerini verelim:

2007/2008: 30 maç, 5 asist, 4 gol
2008/2009: 22 maç, 1 gol

16 milyon euroluk bir oyuncudan beklenen performansın altında tabi bu. Ama fizik gücü, hız, top sürme konusunda bambaşka bir arkadaşımız kendisi. Bireysel oynadığı için eleştirenler var, ben severim bireysel adamı. Ayrıca buradan tüm Anti CR7 ve Anti Kobe ergenlerine “Kafam girsin!” diye haykırmak istiyorum. Neyse, fotoğrafı da BBC’den buldum, bireysel mi değil mi siz karar verin. Premier League’den (Everton) ciddi teklifler varken Keita’nın Türkiye Ligi’ni seçmesi için Haldun abimiz neler yaptı bilmiyorum. İnan ki bilmek de istemiyorum.

Taktik ve diziliş mevzuuna gelirsek…
Takımın başında Rijkaard var lan! Bana mı kaldı taktik? Gidin peynir falan yiyin. Tiplere bak ya. “Lincoln’ün gitmesi garanti gibi bir şey artık” dışında kadro ile ilgili yorumum yok. Bu yorumu da kimsenin aklına gelmeyen bir şeymiş gibi bırakıp kaçmak bana yakışmaz. Hiç yorum yapmıyorum.

And let the “İbrahim Üzülmez vs Kader Keita geyikleri” begin.

Ek:

1.1. “Crazy Dance in Kayseri” video
1.2. Zenciler müzikte ve sporda çok başarılı
1.3. “Kader” üzerine harf oyunlu cin gazete manşetleri (Kader’de varsa düzülmek…)
2.1. Eğitim, devletin yurttaşlarına sunduğu bir lütuf değildir. “Hadi yine iyisin, seni eğitiyorum, kıymetini bil” diyemez. Görevi o, zorunluluğu o. Eşek yüküyle vergi almasını biliyorsa, sunacak hizmetlerini. Anarşist yapmayın adamı bu yaştan sonra.

4 thoughts on “Kader Keita”

  1. ronaldo ve kobe çok antipatik eeabii, ne o öyle her güzel hareketten sonra bi tipler, mimikler. hehehe

    metallica bozdu eeabii, gençliğinin yerine gelmiş bu adamlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *