Dişi Aslanlar Tarih Yazdı!


Aslında çok fazla söylenecek bir şey yok. Galatasaray Bayan Basketbol Takımı, bayan basketbolunda UEFA Kupası’na denk gelen kupayı harika bir mücadele sonunda kazandı. İlk çeyrekte yakalanan 11 sayılık fark üçüncü çeyrek eriyip gitse de, son çeyrekte harika bir mücadele ortaya koydu kızlar… Özellikle Sophia Young bütün maç gösterdiği harika performansı uzatmada attığı hançervari üçlükle taçlandırdı. Tuğba Palazoğlu’na, Esra Şencebe’ye, Marina Kress’e, Şaziye Karslı’ya bu harika duyguyu yaşattıkları ve özellikle uzatma dakikalarında her sayıya bir derbide gol atmış gibi sevinmemizi sağladıkları için teşekkür ederken iki kişiyi onlardan biraz ayrı tutmak istiyorum izninizle.


İşte bu iki isim: Işıl Alben ve Seimone Augustus. Biri Galatasaray taraftarının sevgilisi, diğeri ise bayan basketbolunun dünyadaki en önemli isimlerinden bir tanesi. Augustus’ın nasıl bir oyuncu olduğunu anlamak için sadece diğer kızların ve onun şut stiline arka arkaya bakmak yeterli. Diğer oyuncular şutlarını göbekten çıkaradursun Augustus’ın Murat Kaya ile yer değiştirmesi durumunda sırıtmayacağını düşünüyorum. Şaka bir yana, Augustus seneye bu takımda kalmalı arkadaş! Bu kurulan harika takım bozulmamalı, ki eğer bu takım lig şampiyonluğunu da kazanırsa kalmaması için fazla sebep göremiyorum. Işıl Alben’e gelecek olursak… Oynadığı oyun, yaptığı savunma, tempoyu kontrol etmesi bir yana, kız acayip sempatik. Bir insana gülmek ancak bu kadar yakışır. İkisinin de hastasıyım.


Bu arada teşekkür edilmesi gereken idari isimleri de unutmamak gerekiyor… Cem Akdağ, Okan Çevik, Adnan Polat ve Ahmet Dedehayır’a ayrı ayrı teşekkürler. Helal olsun hepsine.

Bir teşekkür de yukarıdaki görsel için Can “RustedSoul” Bekarslan’a gitsin…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *